Helena Nutilová a Tomáš Mařík
spolupředsednictvo Základní organizace České Budějovice
Helena Nutilová pochází z Českých Budějovic. Po absolvování gymnaziálního studia pokračovala studiem na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde získala doktorský titul v oblasti Ochrany osobních údajů. V minulosti spolupracovala s neziskovou organizací Iuridicum Remedium a v současné době se účastní činnosti spolku Pro bono aliance, který sdružuje právníky, kteří usilují o zvýšení účinnosti právního systému při ochraně lidských práv, veřejného zájmu a dalších důležitých hodnot, zasazuje se zejména o větší dostupnost právní pomoci. V letech 2014-2020 působila jako externí přednášející při Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity. Je členkou Strany zelených od roku 2013. Věří, že základem demokracie je angažovaná občanská společnost, vzájemný respekt, solidarita se slabšími a úcta k lidským právům a k právnímu státu.
Tereza Müllerová pochází z Benešova u Prahy, ale už ve čtrnácti letech šla studovat Střední veterinární školu v Českých Budějovicích. Několik dalších let pracovala na jedné pražské veterinární klinice, aby se pak do Českých Budějovic vrátila na Jihočeskou univerzitu, kde
úspěšně vystudovala inženýrský obor Krajinná ekologie. Poté pracovala při doktorském studiu na oddělení Ekologie lesa Ústavu systémové biologie a ekologie Akademie věd České republiky, v.v.i. (nyní CzechGlobe – Ústav výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i.). Zde se věnovala tématu sledování a predikce hynutí smrku v podmínkách klimatické změny. Zajímá ji ochrana krajiny a možnosti ochrany přírodních zdrojů. Zároveň se zajímá o problematiku lidských práv, například o rodinné právo, zejména v oblasti mateřství a rodičovství (svobodná volba péče a respektování práv v těhotenství, při porodu a následně ve výchově a vzdělávání dětí). Spoluzakládala multikulturní festival Budějovický Manifest a podílela se na organizaci Evropského dne proti rasismu. Je členkou spolku na ochranu zeleně Pelyněk v Prachaticích. Žije na malém hospodářství u Netolic, kde vychovává dvě dcery a stará se o několik zvířat. Zaměstnaná je jako průvodkyně v Montessori dětské skupině při ZŠ Národní v Prachaticích. Působí rovněž jako laktační poradkyně, lektorka egronomického nošení děti a poradkyně v kontaktním rodičovství.
Stanislav Černý pochází z Písku. Po studiu na místním gymnáziu vystudoval Vysoké učení technické v Brně. Je doktorem v oboru procesní a konstrukční inženýrství. Žije v malebné jihočeské vísce Libníč. V současné době pracuje v IT oddělení společnosti Robert Bosch v Českých Budějovicích. Pro získání životní energie a načerpání síly, vyráží rád do přírody. Právě proto je pro něho kvalitní životní prostředí prioritou a rád by, abychom ho měli nejen my, naše děti, ale i budoucí generace. Věří, že technologický rozvoj a ochrana životního prostředí se nevylučují, ale naopak by se měly vzájemně ideálně doplňovat.
Edvard Sequens
energetický expert, člen ZO České Budějovice
Edvard Sequens žije v Borovanech. Je předsedou neziskového sdružení Calla – Sdružení pro záchranu prostředí v Českých Budějovicích, ve které pracuje jako energetický konzultant a vedoucí projektů v oblasti energetiky. Pracoval v Nezávislé odborné komisi pro posouzení energetických potřeb České republiky v dlouhodobém časovém horizontu a rovněž jako externí poradce ministra životního prostředí. Nyní je členem Výboru pro udržitelnou energetiky Rady vlády pro trvale udržitelný rozvoj. Svůj čas věnuje také práci sekretáře Platformy proti hlubinnému úložišti, která sdružuje 35 měst a obcí a 16 spolků a snaží se změnit dnešní problematický způsob hledání místa pro jaderný odpad. Pracuje také v radě české Klimatické koalice, kterou před lety pomohl zakládat.
Svatomír Mlčoch
Člen Zastupitelstva města České Budějovice a člen dozorčí rady Teplárny České Budějovice, čestný člen Strany Zelených
Svatomír Mlčoch žije v Českých Budějovicích od roku 1983. Vystudovaný právník se specializačním studiem v oboru ochrany životního prostředí a památkové péče. Pracovně působil v legislativě životního prostředí včetně pozice náměstka ministra i jako advokát (do současnosti). Je spoluautorem návrhu několika přijatých zákonů na ochranu životního prostředí, především zákona na ochranu přírody a krajiny. V letech 1998–2006 byl členem Legislativní rady vlády. V minulosti obdržel cenu Ministra životního prostředí a cenu Nadace Charty 77. Je stoupencem a propagátorem úzké spolupráce názorově slučitelných proudů ve veřejném a politickém životě, preferuje spojování sil před jejich rozdělováním či tříštěním.